SPORTSHOWROOM

סינון לפי

  • מיון

  • מגדר

  • מותג (Jordan)

  • קולקציה (5)

Jordan 5

82 פריטים

נעל הכדורסל שמגלמת את סגנון המשחק של מייקל ג'ורדן.

Nearby

Air Jordan 5

בתחילת עונת 1989/1990 נכנס מייקל ג'ורדן לאחת התקופות הטובות ביותר בקריירה שלו. בינתיים, טינקר הטפילד היה עסוק בלסיים את המודל ג'ורדן השלישי שלו - ג'ורדן 5. בתחילת 1990 מייקל החל להופיע במשחקים של הנעל החדש כשהוא מפיק הופעות נפלאות, ועד מהרה התברר שטינקר הקים מאמן כדורסל פנטסטי נוסף עם אסתטיקה מרשימה של סגנון חיים. הגאונות שלו היתה לתת לו תכונות כמו מחשוף שקוף, לשון רפלקטיבית ונעילת תחרה, שאף אחד מהם לא נראה על המגרש לפני כן, וכדי למדל את המראה שלו על סגנון המשחק ההתקפי של מייקל על ידי הוספת שיני כריש מאיימות למרכז שהזכירה את אמנות האף של מטוסי קרב של מלחמת העולם השנייה. בכך, יצר טינקר את אחת הגרסאות האיקוניות ביותר של כל הקריירה שלו.

אייר ג'ורדן 5 שוחררה בתחילה בארבע דרכים צבעוניות, החל עם Black Metallic החמקן, ולאחר מכן נוספו לה עוד שלושה שעונים לבנים. שניים היו דוגמניות אדומות אש, אחד ספורטיבי מספר החולצה של מייקל 23, השני לא, והשלישי היה ידוע כענבים עבור מבטאים סגולים ונועזים. בין 1991 ל-1999 היה שקט בפרסומי AJ5, אך ב-2000, היא הפכה לרטרו הראשונה של המילניום החדש לאחר ששוגרו שתי מהדורות מתכתיות, אחת הוצאה מחודשת של קולורוואי שחור, השנייה וסניקרטור לבן כולו הידוע בשם Metallic White. לצדה, יצא רטרו של Fire Red האש של ג'ורדן 5, ולייני כיבד את בית הספר התיכון שלו באלמנטים הכחולים והצהובים.

ה-AJ5 החלה לפרוח ב-2006, וב-2006 היא הופיעה עם שלל גרסאות. היו שתי מהדורות Stealth, אחת בלעדית לנשים עם מבטא שחור ורוד וכסוף אפור, השני סניקרס לגברים עם עליון לבן ורמזים לכחול. בנוסף, הייתה השקיעה, אשר כולל הבזקים של כתום על לבן ואדום שלה החיצוני, ואת Green Bean, אשר יש שיני כריש ירוק עליון סיד. כמו כן נוצרו כמה מודלים של סגנון חיים, כולל הזית, שהיבטים כתומים בהירים שלה מאירים את החיצוניות הירוקה שלה.

2007 נתנה את הופעת הבכורה שלה ב-Jordan 5 Low, בנובלה של להקת מטלי וויט. הוא גם הביא את הלייזר הייחודי, שהחלק העליון הלבן שלו מעוטר בקווים מורכבים ומסובכים. לאחר מכן ב-2008 הוכנסה חברת אייר ג'ורדן 5 שבה שולבו שני רכבי כיבוי האש המקוריים, בעוד שסניקר כחול-לבן אלגנטי היה מחונן בעבר לאנשי הספורט המוטורי מייקל ג'ורדן. ב-2009 יצאו לאור שני סניפי Raging Bull, הראשון גרסה שחורה עם שיני כריש אדומות ולבנות, השני נעל סניקרס אדומה. עיצוב שלישי שכינה סינדר יצא גם הוא, הלשון החומה שלו מלווה בגרפיקה פנימית מסקרנת.

אל תוך העשור הבא, גדל האוסף ״ג׳ורדן 5״ עם ״הקשת האולטרה-נדירה״ של 2011, ו״אולימפיק״, מחווה לקבוצת USA ושוחרר באופן הולם יומיים לפני יום העצמאות. גריי Wolf Grey המתוחכם הובא גם הוא לבמה, וג'ורדן ברנד חגג את הטורניר Tokyo23 בכדורסל תחת השם AJ5 המיוחד פשוט בשם Tokyo. ב-2013, זכייתו של וויל סמית' ב-Air Jordan 5 להצלחה המוקדמת שלו בתואר בל אייר, לפני ששני דגמים של 3Lab5 שילבו את AJ3 ו-AJ5, אחד עם דגשים תוססים של גמא כחול, והשני בצבע אינפרא אדום. כמו כן, גם מכשיר ה-Teal נוצר, אדום וורוד ואדום ולנטיינז וסומן בצורה ייחודית ל-Doernbecher. נובאק הועסק על Oreo השחור-לבן, או לחלופין מכונה Moonlight for the night sky graphic על שיני הכריש שלו, והשנחאי, אשר מארחת סמל המבוסס על סמל סיני מסורתי, בעוד ג'ורדן 5 נבחר גם הוא להיות חלק מחבילת הפחד.

3Lab5 colorway נוסף שזכה לכינוי Elephant Print הושק ב-2014, כמו גם ה-Oregon Ducks - בלעדי לשחקנים של קבוצות הספורט של המכללה. בעקבות כך, ב-2015 נחתו Pre-Grape בצבע טורקיז והצי, שנקראו באופן חדשני Hot Lava, ו-Poison Green, שקיבל השראה מהקריקטורה המוקדמת של שנות ה-90 ProStars. ב-2016 הניקס סיפקו משחקים חדשים בדרוג נמוך לג'ורדן, עם שחרורים כמוKnicks, שמערך הצבעים שלהם קיבל השראה מיריבי ה-NBA של ג'ורדן, Alternate 90 השחור והאדום וה-Dunk From Above, עם השפעות הזהב היפות שלה. למלחמה זו נלוו Chinese New Year, שגרפיקה מעוצבת שלו סימנה את חג הירח, ו All Star, שיצא לאור בתיאום עם פתיחת סוף השבוע השנתי של ליגת ה-NBA. כמו כן, נעשה מבחר נעלי ספורט בסגנון המסורתי, כולל גרסת אייר ג'ורדן 5 OG של 1990 Black Metal, Raptors השחורים והסגולים שניגודם עם שיני הכריש האדומות, ושני דגמים החוגגים את אולימפיאדת ריו: Olympic Gold האולימפי, אשר היבטים של זהב מתכתי מתייחסים לנצחון הכדורסל של Team USA, ו Bronze.

דגם ג'ורדן 5 פרימיום יצא ב-2017. ה-AJ5 הוא נעל סניקרס קלאסה מעור, עם עיצובים כגון ה-Bordeaux, שהפנים המרופד שלה הופך אותו למרהיב במיוחד, ה- Take Flight, שמצורף לשקית נעליים עם עיטורים לשיני כריש, שעוצבו בהשראת המראה של ה-AJ5, ה-0Triple Black, עם לוחות הצד המקורר שלו וה- PLATINUM PURE שמאחוריהם אריגה לבנה אלגנטית במקום הרשת הרגילה. בינתיים הופיעו על Red Suede ועל זמש Blue Suede, כמו גם על כביש CamoColorway העליון אשר עוצבו על ירוק צבאי הנקרא סטוקו כהה. Sunblush ו Deadly Pink יצאו לאור כילדים בלעדיות, והעיצוב הקלאסי,White Cement, הובא לבסוף לאייר ג'ורדן 5. נוצר גם נתיב צבע בלעדי של הרובוטריקים עם קישוטים מיוחדים המתייחסים לסרט. לאחר מכן, בשנת 2018, עוטר הסרט Jordan 5 בצבעים אייקוניים נוספים כאשר הסרט Satin Bred יצא בצבעי שחור-אדום המוכרים של AJ1 Bred. זה בא לצד עיצובים מאירי עיניים אחרים כמו Wings, שעליותם מכוסה בציורים שנעשו על ידי סטודנטים של קרן המלגות של מייקל ג'ורדן, International Flight, שגרפיקת הקיר הצדדי שלהם מבוססת על תלבושת שלבש במהלך משחק ראווה ב-1990, ומשחק הקיץ Light Aqua. שנת 2018 הייתה גם שנת יום הולדתו ה-50 של ויל סמית', וכדי לציין את האירוע, ג'ורדן ברנד העניק לו קולווי פרינס טרי חדש.

בשלהי שנות ה-2010 בפרמייר ליג, 2019 הוציאה מספר גרסאות רטרו וכן גרסה מעודכנת של ה-Laney עם Varsity Royal Upper בצבע כחול. מישיגן נוצרה כמחווה לקבוצות הספורט של המכללה, לצד Island Green, שמעליו הלבנים המעוננים מלווים באלמנטים בצבע טורקיז. מותג Jordan הביא 2020 בסגנון על ידי חגיגות 30 של ירדן 5 עם שפע של גרסאות שובה לב. בל איר Alternate Bel Air מכבדת את הנסיך המדליק עם מבטאים חיים של Ghost Green ו-Racer Pink, בעוד Alternate Grape משמשים כמפנה גבה לסנב OG. דגם SE הידוע בתור What The The משלב את צבעי AJ5 הזכורים ביותר לזוג מדהים אחד, בעוד Top 3 המובילים מחברים את התכונות הקלאסיות של הדגמים המקוריים. במקום אחר, אפל הירוק העליון של מהדורת Oregon משלם מחווה המכללה לשעבר של טינקר, Pink Foam יש מדגיש ורוד ואדום עזים, אתאפור השמןdons שחור וכחול מבריק החיצוני, והעליון מנומר של הפסחא הרוויח אותו הכינוי זלף. בנוסף לכך, מודל הגולף AJ5 הושק במספר רב של צבעים, כולל כמה עיצובים מוכרים, כגון Black Metallic ו-Fire Red, לצד עיצובים חדשים כמו המכוסים על ידי בד: Lucky ו-GoodPeace, Love and Golf.

מרוץ זה נמשך לתוך 2021, אשר ראה את שחרורו של הן Chinese New Year וכנפיים נמוכות מקסימום, האחרון נקרא לפעמים בכיתה של 2020-21 או סיום בשל הקשר שלה לתוכנית החסות בבית הספר של ירדן, יחד עם פלורידה גייטורס שחקן בלעדי. הדגם Stealth 2.0 יצא כגרסה מעודכנת של דגם 2006, Shattered Backboard ו-Anthracite עשה שימוש בטקסטיל עם רשתות בחלקו העליון, כאשר השני הוסיף אלמנטים של Orange Blaze בצבעים חיים למרכז ולשון, וה-Bluebirdקיבל גימור בצבע כחול בהיר. 2022 נמסר עדיין נמוך-צמרות מסוגננות יותר כמו Expression, עם שלה אלגנטי חלב קוקוס Midsole, ארקטי ורוד Girls That Hoop colorway ואת Doernbecher צבעוני רב-צבעים. אלו לוו בדגמים מסורתיים יותר כמו Dark Concord, עם שיני הכריש הסגולות שלו, Pinksicle, שכינויו הלא רשמי הוא WNBA, Racer Blue ו Off Noir המכוסה כניירי בין חומריו של גור-טקס. גווני פסטל אוהבים שימשו לצבעי Easter הורודים המלכותיים ו Jade Horizon הירוק והחיוור.

ב-2023 היא הופיעה שוב ושוב על ה-5 ג'ורדן, כשהחל מהצי הפרוסי מידנייט (SE Midnight Navy), שזכה לכינוי Georgetown בשל השימוש בצבעי הקבוצות. שני דגמים נוספים של ה-SE יצאו עם אותו חומר: ה-CRAFT אשר השתמש בגוון שחום-אפרפר בחלק העליון שלו וה-Burgundy החל בגוון חום עמוק של חום-ערמוני. באותו הזמן, Dunk on Mars, המכונה גם מאדים בשבילה יצא רק לנשים, מכוסה במגוון של אדומים ותפוזים, כולל השמש המאדית הקורנת. נובאק פלוש היה בשימוש UNC, אשר צבע כחול באוניברסיטה הוא הנהון ראש אלמה מאטר מכללת ירדן, Aqua, אשר שיני כריש צהוב מונית תוססת וAquatone מיתוג נזכר הקודמת כריס פול שחקן בלעדי, ו Dongdan - נמוך העליון שחוגג את בית המשפט חורשת רחובות בייג'ינג המפורסם של אותו שם. באותה שנה, זוג שחקני ספסל הוכתר לכבודו של שחקן הבייסבול החלוצי ג'קי רובינסון. במקום אחר, הקלידים מכוסים במחסנים, ובחלק הנמוך Formed For Her או Fundamental edition מופיע על גבי החלק העליון של צבע העור הלבן של אמצע הגיר Coral Chalk ו-Desert Berry, ואילו ל-Festival Lights המשקף יש סימונים מכסף Indigo Haze.

לאורך כל ההיסטוריה שלה, כאשר אייר ג'ורדן 5 המשיכה לפרוח, היא הפכה להיות תבנית פופולרית לשיתופי פעולה. אחד מהראשונים שבהם היה עם סגנון חיים על סקייטבורדינג - Supreme, אשר שחרטה ב-2015 מהדורה לבנה בתולית, עיצוב שחור כהה ו-Desert Camo החשאי. שותפויות ספורט הגיעו לאחר מכן, ראשית בשנת 2016 עם הכדורגלן הברזילאי Neymar, שהשיגה את השיא הנמוך בעיניו בעליונית כסופה מנוקדת, ולאחר מכן בשנת 2018 עם קבוצת הכדורגל הצרפתית פריז סן-ז'רמן, שיצרה נעל מקושטת בפרטים מסוגננים בסגנון עכשווי. הבוטיק הנעלים של מרקוס ג'ורדן, Trophy Room, נמסר מהדורה מוגבלת של Ice Blue colorway בשנת 2019 לפני 2020 ראו את וירג'יל אבלוה המהולל חובר עם ג'ורדן ברנד כדי לזייף שני עיצובי Off-White x Jordan 5: צביעת Muslin השחורה והדהויה Sail. בשנת 2021, המעורבות של ג'ורדן ברנד בטורניר Quai 54 streetball בפריז הניבה AJ5 לבן עם פרטים נועזים בצבעי אדום ושחור. בשנה שלאחר מכן, DJ Khaled, חובב ידוע של מוזיקת ג'ורדן, פיתח ארבע גרסאות של We The Best, שביניהן Sail ו-Crimson Bliss colorways, ו-PSG הוציאו גרסה חלשה שכינויו של Paname הוא מושג סלנג עבור פריז. חברת האופנה CLOT מהונג קונג הצטרפה גם למופע בשנת 2022, והוציאה את Jade colorway, שעיצובו בהשראת הסינית נתמך בזוהר של outsole הכהה. בוטיק אופנת יוקרה מא Maniére אז שתף פעולה על זוג נעלי ספורט ייחודיות המכונה Dusk Dawn בשנת 2023.

למרות זאת, בעקבות שני משחקים פופולריים במיוחד בירדן, ה-Jordan 5 הצליח לבסס את עצמו כמאמן כדורסל מעולה, וכמתגנב סגנון חיים אייקוני הודות לתודעה החדשנית של המעצב שלה, טינקר הטפילד. חזונו לעיבוי צורת ההתלקחות התוקפת של מייקל ג'ורדן לתוך הנעל נתנה ל-AJ5 מראה ייחודי אשר עמד במבחן הזמן להפוך לאחד האהובים ביותר על כל העיצובים הירדניים.

דירוג הJordan 5
(0)

ב-SPORTSHOWROOM נעשה שימוש בקובצי cookie. מידע על המדיניות שלנו בנושא קובצי cookie.

המשך

עליך לבחור את מיקום המדינה שלך

אירופה

אמריקה

אסיה-פסיפיק

אפריקה

המזרח התיכון