SPORTSHOWROOM

סינון לפי

  • מיון

  • מגדר

  • מותג (Jordan)

  • קולקציה (1)

  • סגנון

  • שיתוף פעולה

  • גרסה (UNC)

Air Jordan 1 UNC

לפני שמייקל ג'ורדן הצטרף ל-NBA הוא שיחק כדורסל מכללות באוניברסיטת קרוליינה הצפונית בצ'אפל היל הילס. כשהחל את הקריירה המקצוענית שלו בשיקגו בולס, נעל החתימה החדשה שלו, אייר ג'ורדן 1, הפכה לפופולרית גם כמאמן כדורסל ברמה גבוהה. דבר זה הוביל לשחרורם של כמה קולוורדס, שאחד מהם היה הכחולה של קרוליינה - גרסה אלגנטית של המקורי בצבעים לבן וכחול בהיר של קבוצת הספורט של צפון קרוליינה. מחווה זו לעלמה מאטר ממכללת ג'ורדן נודעה בשם Jordan 1 UNC. בעשורים שחלפו מאז יציאתו לאור לראשונה ב-1985, היא הפכה לאחד הצבעוניים האהובים ביותר1 בירדן ולעיתים קרובות משוכפלת בסניקרס של ימינו.

אחת מהגרסאות הראשונות של אייר ג'ורדן 1 UNC שיצאו בעקבות הגרסה המקורית הייתה הפטנט ב-2003. במקום להיות בילוי נאמן, לעבודה מחדש הזו יש מגן עור עם לוגו של כרום ווינגס על הקולר. אף על פי כן, כיסויי האוניברסיטה הכחולה שלה מדמים את המראה של גרסת 1985. עשור לאחר מכן, בשנת 2013, הוושינגטון הבירה קיבל את הגרסה הראשונה שלו ל-Mid release, שנראית בדיוק כמו ה-High ברוב המובנים, למעט השימוש במיתוג ג'פמן במקום טקסט של Nike Air על התווית שעל הלשון. בשנה שלאחר מכן, הוא קיבל את טיפול KO עם שחרורו של אייר ג'ורדן 1 רטרו AJKO UNC - מהדורה מכוסה בד ללא מונה עקב וכנפיים מותאמות אישית AJKO על הצווארון לרוחב. אוהדים של UNC רק צריך לחכות עוד שנה אחת לרטרו נאמן. הוא הגיע ב-2015 עם Jordan 1 Retro UNC, אשר Dark Powder Blue חופף לו להישאר נאמן למראה הקלאסי של הכחול של קרוליינה.

לאחר מכן הגיע שיתוף פעולה עם אחד המעצבים המוערכים ביותר של דור, וירג'יל אבלוה האגדי. פורסם ב-2018, The Off-White™ x Air Jordan 1 UNC הציג גרסה מפורקת של הנעל עם פרטים ייחודיים כמו השפיץ הצף מדגיש בכתום על מיתוג הלשון. שנה מאוחר יותר, בשנת 2019, תוכנן מחדש הירדני 1 UNC על ידי נייקי SB ומחליק מקצועי אריק קוסטון. גרסה נמוכה זו של צבע בהשראת צללית קוסטון רצה אבל מעולם לא היה מסוגל לקבל כילד כולל צבעי UNC קלאסי.

בעקבות ההצלחה של שיתופי פעולה אלה, יצאה לאור שפע של Jordan 1 UNCs. ב-2019 לבדה היה UNC הפטנט של הנשים, שהחלק החיצוני המבריק של עורו משלב את Blue Chill ו-White לצד גוונים כחולים כהים, וה-Obsidian UNC, שיש לו שכבות-על כחולות עמוקות ושכבות עקב כחול אוניברסיטאי. שנת 2019 הייתה עשר שנים מאז כניסתו של מייקל ג'ורדן להיכל התהילה של הכדורסל, וערמונאי נוסף שוחררו לרגל האירוע. פריט זה, הידוע בשם Fearless UNC Chicago, מחולק לשני חצאים, החלק האחורי באמצעות שימוש בגווני UNC, החלק הקדמי מציג גוונים של שיקגו.

מגמה זו נמשכה לאורך תחילת העשור הבא, ראשית עד ה-UNC של 2020 לשיקגו. הנעל קלאסה זה, שוחרר הן כגבוה ו מודל נמוך, נעשה כדי לכבד את ההיסטוריה של המסע של ירדן מכדורסל מהמכללה לליגות פרו, וככזה, הוא כולל כחול UNC במחצית האחורית ושיקגו בולס צבעים בחזית. ב-2020 הושק גם דגם ה-UNC PE הראשון כעיצוב בלעדי לשחקנים עבור נעלי העקב Tar של קרוליינה הצפונית. הכיסויים סיפקו טקסטורות חדשות לדרכי הצבע, עם הדפסי עור של זוחלים, אשר בולטים על גבי הלוחות הכחולים הבהירים והכהים שלו. לצד הגרסאות האלו, שתי מהדורות של UNC יצאו, אחת Jordan 1 Mid UNC לבן וקרוליינה כחול, עם רובן הלבן העליון וקרולינה הכחולה מדגיש, האחר גרסת UNC נמוכה עם האוניברסיטה הכחולה חופפת.

תחילת שנות ה-20 של המאה ה-20 הייתה תקופה טובה גם עבור צלליות בעלות משכבה נמוכה, שכן ב-2021 הובא מטוס Air Jordan 1 Low UNC. בעוד שהכיסויים הלבנים בעליונו ובאוניברסיטאת בלו משחזרים את המראה המקורי, הרמזים של שחור על הכיפות השחורות ו-Air Jordan Wings, יחד עם האיש הקופצני שעל הלשון, מעניקים לעיצוב את הזהות שלו. הילדים AJ1 Low Alt UNC יצאו גם כן באותה שנה, לפני 2022 נשאו צמד Lows. ראשית, היה את Jordan 1 Low OG UNC, אשר יש גם ווששים שחורים ואת כנפי ירדן על העקב כדי לאזן את הסעיפים לבן כחול אבקה כהה. שנית, צבעי ה-UNC מוצגים ב-Jordan 1 Low Golf, שבנה הקלאסי, בן שני הטונים, מבוסס על סוליה המותאמת לספורט הפופולרי. Mid של נשים אחרות שוחרר יחד עם אלה, הכיסויים שלה התמלאו בגוון כחול אפילו בהיר יותר כדי לתת לו מראה אלגנטי להפליא.

בשנת 2023, סניור UNC PE שני נוצר עם זמש מפואר על פני העליון, שמיכת סאטן קטיפה על בטנה הפנימית, חורשות צי מרקם והלוגו של אוניברסיטת צפון קרוליינה על המרפק. בינתיים, ה-UNC הצטרף לרשימת הצבעונים ההולכת וגדלה כדי ליצור מחדש את חסימת הצבעים הדינמית של הבוהן השחורה 1985. כאשר שוחררה שכבת ה-Jordan 1 High UNC Toe, היא הביאה סידור טונאלי חדש ומרתק לנעל, כאשר שחור חוצה את כף הרגל ורועד, לבן על מרכז הרגל וכחול לרוחב העקב. ביולי 2023, בערך באותו הזמן בו הושקה הגרסה הראשונה, יצאה הגרסה גם לילדים וגם לפעוטות, Crib העריסה זמינה עבור גילאי הצעירים ביותר, מה שהפך אותה לנגישה לכולם.

אף על פי שהמציא רק חלק קטן מקריירת הכדורסל של ג'ורדן שנמשכה עשרות שנים, הוא לא שכח את זמנו עם קרוליינה הצפונית. גם ג'ורדן ברנד לא הסכים לדבר כזה. שניהם ממשיכים לכבד את המוסד עם גרסאות חדשות ומרגשות שמכבדים את שורשיו של השחקן הגדול. הגוונים הכחולים-לבנים והאלגנטיים של הג'ורדן 1 UNC, ולכן צפויים להישאר בלב תרבות נעלי הספורט לדורות הבאים.

דירוג הJordan 1 UNC
(0)

ב-SPORTSHOWROOM נעשה שימוש בקובצי cookie. מידע על המדיניות שלנו בנושא קובצי cookie.

המשך

עליך לבחור את מיקום המדינה שלך

אירופה

אמריקה

אסיה-פסיפיק

אפריקה

המזרח התיכון