SPORTSHOWROOM

  Nike

  Air Force 1 Low x Billie Eilish

  ערמומית בלתי נשכחת שהמראה שלה תאם למעצב המסתורי שלה.

  Air Force 1 Low x Billie Eilish
  © Nike

  מאוורר נעל סניקרס אמיתי

  במהלך השנים, בילי אייליש צברה מוניטין של מומחית להתגנבות, והופיעה בתצוגות שלה בנעליים נדירות של מותגי אופנה מובילים. באפריל 2022, לדוגמה, היא עשתה הופעה בלתי נשכחת כשכיכבה בפסטיבל קואצ'לה בזוג מטוסי PSNY x Nike Air Force 1s, שלא נעלמו מעיניהם של חובבי ספורט. באותה שנה, היא השיקה תיכון משלה כדי לעקוב אחר שני עיצובי האוויר ג'ורדן מהשנה הקודמת. רק חודש לאחר מכן, המעריצים קיבלו הצצה ראשונה לעוד שיתוף פעולה של חברת אייר פורס 1 x בילי אייליש. שוב, זה הביא את הרוח המרדנית של הנגן לאחד הצלליות הידועות ביותר של נייקי - חיל האוויר 1 נמוך.

  © נייקי

  מבט מוקדם אך מעמיק

  ב-19 במאי 2022, קבוצה של חמש תמונות של הנעל שזה עתה נוצרה הופיעה באינטרנט. במקום למתוח כמה היבטים של העיצוב, תמונות אלה הציגו אותו מזוויות שונות, נותן תצוגה ברורה של רבים מן המאפיינים המגדירים שלו. היה לה צינור חיצוני של פטריות בצבע מונוכרום, ממש כמו אחד הדגמים הגבוהים שלה, עם חלק עליון ששילב שכבה רכה של ניילון עם טלאים של חתיכות עור בצורה אקראית. היה גם צילום מקרוב של דוברה תחרה, אשר הובלט עם הלוגו המפורסם של בילי בלוש, לצד תמונות של תיקון הלשון הקלאסי ופאנל העקב, כמו גם את סוקלינר הקצף הממותג הכפול. כמו כן, נפוצה שמועה, שיש שיר סודי שנכתב על הרצפה מתחת לרחבה. מאוחר יותר התברר כי המילים “קשה לעצור ברגע שזה מתחיל” ניתן היה לגלות על ידי הסרתו. אותו דגם הוצג גם על הקופסאות המותאמות אישית שהנעל נכנסה, כמו הלוגו הנ"ל.  

  © נייקי

  בילי חזרה

  אחרי שהתמונות המוקדמות הללו הפכו לנפוצות, הן חולקו למרחקים, מה שהוביל לבנייה של הייפ (Hype) שראתה חובבי ספורט ועוקבים נלהבים של הזמר הצעיר בספקולציות על מתי יוכלו לשים את ידיהם על זוג. היו שהציעו כי היציאה לשוק עשויה להתחיל כבר בספטמבר של אותה שנה, אך הם נדרשו להמתין זמן רב יותר מאשר זה רק כדי לראות את ההודעה הבאה. הוא סוף סוף הגיע ב-30 בנובמבר 2022, כשגם נייקי וגם בילי פרסמו פוסטים דומים בדפי האינסטגרם שלהם. על נייקי, היה סרטון פשוט שמציגה מונטאז' של בילי, עם תקריבים שלה כמו גם את הפטריה וסקויה הצבעוניות שהיו אמורים להשתחרר. מוזיקה מינימליסטית, מנצנצת, ניגנה על גבי המסך, ומרקם מגורען כיסה את הסרט, ויצרה אווירה נוסטלגית וחלומית. בסופו של דבר, עלה הטקסט המפורסם של בילי אייליש על המסך, ואחריו קטע קצר של נייקי. ההערה התחילה במילים "בילי חוזרת", מה שמעיד על כך שזה לא שיתוף הפעולה הראשון שלה עם נייקי, ואז המשיכה ואמרה "ושיתוף פעולה של חיל האוויר 1 הוא רק ההתחלה", שמציין שזה לא יהיה גם האחרון שלה. הוא גם תיאר את "פסיפס הטלאים" של הנעליים, המשלב באופן מושלם את הסגנון החדשני של @billieilish עם חומר מקולקל מהגרסה הקודמת של AF1, מה שמביא "מראה רענן לנעל קלאסית". חשוב לציין, אלו שמחכים לפרטים על מועד השקתו, קיבלו תאריך - 14 בדצמבר באפליקציית SNKRS. בינתיים, לפוסט של בילי הייתה תמונה אחת ושני סרטונים קצרים מאותו הצילום. הם רק הראו את צבע הפטריות, וההערה שלה הייתה מאוד ממוקדת על ההיבט בר הקיימא של המתגנב - "אהבתי את זה שהיינו מסוגלים להשתמש שאריות חומר מההשקה הגבוהה AF1 שלי כדי ליצור את הנעל הזו ואני כל כך מרוצה מאיך שזה יצא. " 

  © נייקי
  © נייקי

  יוצרים עולם טוב יותר

  שתי ההודעות האלו קושרו יחד בצורה רשמית יותר דרך דף חדר החדשות של נייקי, אשר שוב הדגיש את השימוש ב-"שאריות פסולת חומר מהחלק הגבוה של האמן השיתופי" כהשתקפות של "המחויבות המשותפת של נייקי ואייליש לפעול כדי ליצור עולם טוב יותר". בנוסף, צוין שהנעל הייתה חלק מ"חגיגות 40 שנה לחיל האוויר 1" של חברת נייקי, כדי לשקף את "איך הצללית הפכה לקנבס של יצירתיות לדורות רבים". הוא הכיל ציטוט ישיר מאיליש המסביר את הרצון שלה לנעל "לספר סיפור" על כמה חשוב למחזר ולדאוג לפלנטה. בתחתית הדף, ניתן למצוא את הוידאו והתמונות מהפוסטים באינסטגרם מתחת לשורה אודות תאריכי שחרור הנעל - 13 בדצמבר באתר של בילי ו-14 בדצמבר ברחבי העולם. 

  © נייקי

  מתקרבים לשחרור

  כאשר תאריכים אלה התקרבו, נייקי קידמה את הנעל בעמוד האינסטגרם שלה פעם אחת אחרונה, ופרסמה סדרת תמונות מהצילומים הקודמים יחד עם סרטון קצר נוסף יום לפני שזה היה אמור להופיע באתר האינטרנט של בילי. ההערה שוב משכה את תשומת הלב לצד הידידותי לסביבה של העיצוב, וקבעה כיצד הוא "נוצר בתשומת לב עם שאריות חומרים", תוך הדגשת מעורבותה של בילי בתהליך עם ציטוט ממנה - "כאשר עיצבתי עם נייקי וצוות הנעליים, אהבתי ללמוד טכניקות חדשות ודרכים ליצור פרשנויות חדשות של קלאסיקות נייקי באמצעות אמצעי מיחזור מכוונים." האמנית עטורת הפרסים המשיכה עם פוסט אינסטגרם משלה שכלל חמש תמונות מהצילומים, המתחילים בתצלום של צבע הפטריה ומסתיימים באחת מגרסאות הסקויה. היתה לזה הערה פשוטה שהזמינה אנשים לחנות המקוונת שלה. הפוסט הזה צבר כמעט 3.5 מיליון לייקים, מה שסימן את הפופולריות הפוטנציאלית של שיתוף הפעולה. 

  © נייקי

  צבע לבן

  למעשה, מטוס חיל האוויר 1 Low x בילי אייליש היה כה מוצלח עד שהופק נתיב צבע שלישי בשנה שלאחר מכן. הרשת הקניטה אותו בתחילת מרץ, כאשר תיאורים ציינו כי הוא יהיה דומה לחוזרים הקודמים, שמציעות את הטלאים של חתיכות עור על גבי ניילון מרופד, רצועת הטקסטיל סביב הנעל כולה ממש מעל אמצע הסוליה, כרישי התפרים החשופים שחוצים את החלק החיצוני, הלוגו של אייליש על דוברה של תחרה והמיתוג הכפול על המרפק. ואז, ב-13 למרץ, 2023, בילי תזמנה את הפוסט שלה באינסטגרם כדי שיעלה בקנה אחד עם השיר של נייקי פעם נוספת כששניהם הוציאו סרטון שלה עם הבזקים של הצבעונית הלבנה-לבנה החדשה על הרגליים. ברשומה של הזמרת, שהפעם משכה יותר מ-5 מיליון לייקים, הייתה גם תמונה שלה עומדת בבריכה יבשה עם נעליים. היא המשיכה להגיב קצר ומתוק, והודיעה "@nike AF1 low in white" לצד תאריכי השחרור הכפולים של 22 במרץ בחנות המקוונת שלה ו -23 במרץ על אפליקציית SNKRS של נייקי. המותג SNEAKER נתן קצת יותר מהומה לעיצוב, וכתב כי הוא היה "מועדף עתידי עם אפשרויות עיצוב אינסופיות". לכל אחד מהימים האלו היה פוסט ייעודי משלה גם כן, עם בילי שהוסיפה עוד תמונה של לבישת ה-colorway החדש לצד סרטון נוסף שסימן את שחרורה, וחברת נייקי שיקפה את זה עם תמונה וצמד וידאו דומים כדי להדגיש את השקת הנעל דרך הפלטפורמות המקוונות שלה וחנויות השותפים. התגובה התחילה בקריאה ישירה לפעולה - “עשה אותם לשלך” - לפני שהסביר כי נעלי הספורט הנמוכות האחרונות היו “בהשראת ההיבטים הרבים של הסגנון שלך, לא משנה מה הם עשויים להיות”, מה שהופך את ברור שזה היה נעל עבור כולם.  

  © נייקי

  כבוד לקלאסיקה

  בתיאור באתר האינטרנט של נייקי, נעלי הספורט נאמר לחגוג "התחלות חדשות" ולאזן "נקודת מבט פרוגרסיבית ועכשווית עם כבוד מקרב לב לקלאסיקות". זו באה לידי ביטוי בצורתו ה-AF1 הגבוהה והקלאסית, שילוב שהביא לה הצלחה כבירה. מאחר שלאורך כל הפיתוח וההשקה של כל שלושת הצבעים, המותג היה להוט להדגיש את ההיבטים הממוחזרים של הנעל, כולל "פסולת קצף בגבס" ו-"נייק טרינק על הסוליות" - שילוב של חומרים משומשים מהפקה של דגמים קודמים, נעליים משומשות מחדש מהתוכנית Reuse-A-Shoe ואפילו נעליים שלא ניתן היה למכור. זה הוביל לשבחים ממגזינים שונים באינטרנט נעלי ספורט, ששיבחו את הקיימות שלה ואת ההשפעה הסביבתית המינימלית, וזכה בו אפילו יותר אוהדים ברחבי העולם. 

  © נייקי

  שיתוף פעולה הולך וגדל

  עם חיל האוויר של נייקי 1 נמוך x בילי אייליש, המוזיקאית המוכשרת הוכיחה שוב שיש לה כשרון לאופנה ועיצוב. תשוקתה להעביר מסר באמצעות שימוש בשיטות בנות קיימא לבניית האונייה הייתה ראויה לשבח, שכן היא הרשימה גם את מעריציה וגם את מעריציה. היא הביאה את הסגנון האישי שלה לאחד הצלליות הידועות ביותר של נייקי מבלי להתפשר על המראה האייקוני שלה, מה שגרם לנעל מרדנית עם מראה שהיה גם חזק וגם נגיש. לקח את הספירה של בילי לארבעה עיצובים פופולריים בתוך שנתיים בלבד - סימן מבטיח לעתיד של הצימוד השיתופי החזק הזה.

  מידע נוסף

  ב-SPORTSHOWROOM נעשה שימוש בקובצי cookie. מידע על המדיניות שלנו בנושא קובצי cookie.

  המשך

  עליך לבחור את מיקום המדינה שלך

  אירופה

  אמריקה

  אסיה-פסיפיק

  אפריקה

  המזרח התיכון