SPORTSHOWROOM

Nike

J Force 1 x Jacquemus

שיתוף פעולה מתוחכם שהפך את AF1.

Nike J Force 1 x Jacquemus
© Nike / Jacquemus

שותפות חדשה מתחילה

חברת נייקי החלה את השותפות עם מותג האופנה הצרפתי Jacquemus ב-2022 עם קולקציה של בגדי קיץ ושני Air Humaras מכוסים בפרטים קלאסים כמו שבשבת זהב מיניאטורית על כל קיר ומערכת לכה מחוזרת בהשראת סכין כיס נייקי של שנת 1998. המותגים מהר מאוד המשיכו עם זוג נוסף בוורוד מודגש, מה שסימל שהאוסף המקורי לא יהיה חד פעמי. באותה עת, ז'אקמוס לא היה ידוע בשיתוף פעולה עם מותגים אחרים, אולם מייסדה, סיימון פורטה ז'אקמוס, צוטט על ידי ווג כאומר שנייקי תהיה הבחירה שלו אם הוא ישתף פעולה. החל ממהדורות ראשוניות אלו, החל שיתוף פעולה מבטיח לפרוח.

© נייקי / ג'קמוס

טיזר מוקדם של JF1 

בפברואר 2023, הצופים מקבלים לראשונה הצצה על נעלי ספורט שיתופיות חדשות משתי החברות. שתי תמונות הופיעו ברשת, הראשונה הציגה צילום מקרוב של זוג התחרה הקלאסי AF1, אך עם הבדל אחד בולט - JF1 נחרט על פניו במקום הטקסט הרגיל של AF1. בתצלום השני נראית יד האוחזת בקצה של זוג שרוכים לבנים. על הטיפים היו נרתיקים מעור שטובעו מסוושים של נייקי שדמו לאלה שנראים על העיצובים הקודמים של יומא. אז, אלה שמכירים את שיתוף הפעולה הקודם יכולים להסיק שנייקי וג'קמיוס מכינים מודל חדש יחד, ואלה שמכירים בדוברי תחרה היו גם יודעים שזה צפוי להיות חיל אוויר 1. מעבר לכך, דבר לא נחשף.

© נייקי / ג'קמוס

נעל משוכללת עם הרוח של חיל האוויר 1

בימים שלאחר הטיזר הזה, מספר אתרי אופנה החלו להעלות השערות על המודל החדש, תוך התמקדות במה שנראה ברקע של התמונות שהם ראו, כגון: החלק העליון של העור הלבן ולשון הרשת, המיתוג של JF1 ואגלט העור שהתייחסו אל ההומאראס הקדמונים. לאחר מכן, העניינים השתתקו, היות שאף אחד מהמותגים לא שחרר שום מידע חדש על שיתוף הפעולה. רק כמה חודשים מאוחר יותר, ב 28 במאי, נייקי העלתה פוסט בעמוד האינסטגרם שלה כדי למשוך את תשומת הלב של אנשים חזרה לנעלי הספורט הקרובים שלה. זה כלל סרטון יחיד שהתבונן סביב קו של נשים בחליפות שחורות עומדות באמצע מה שנראה כמו מדבר חול לבן. כולם היו בכיוון אחד, חוץ מהמודל בקצה, שהסתכל בכיוון ההפוך. ברקע, ניתן היה לשמוע רוח חזקה, ובסוף הסרטון, המיתוג הכפול של סטוש נייק מעל שם הג'אקמוס צץ בלבן לרוחב מרכז התמונה. כמובן, כל הדגמים לבשו את ה-JF1 החדש, אבל אי אפשר היה לראות פרטים במרחק הזה. ההערה פשוטה, "נעל מתוחכמת עם רוח של AF1. @Nike & @Jacquemus J פורס 1. בקרוב.” הודעה זו שבה והדגישה כי נעלי הספורט יהיו של חיל האוויר 1, תוך רמז שיש להם עיצוב מתוחכם, משהו שהבגדים של ג'אקמוס כבר היו מפורסמים בו.

© נייקי / ג'קמוס

מבט מקרוב

יומיים בלבד לאחר הטיזר של נייקי, ג'אקמוס פירסמה על הנעל החדשה בעמוד האינסטגרם שלה. הפעם, ניתנה למעריצים תובנה עמוקה יותר לגבי איך זה יראה, עם צילומי תקריב של שני הצבעים אשר היו אמורים להשתחרר. הפוסט הורכב משבע תמונות, כולל שתיים מהסצנה המדברית מתוך הקליפ של נייקי המציגה את קו הדגמים בחליפות שחורות, שתיים המתארות כמה מהדוגמניות הללו ישבו על כיסאות מעל שכבה דקה של מים, אחת הצבעוניות הכל-שחורה, אחת הצבעוניות הכל-לבנה ואחרונה המציגה את שתי הנעליים. התמונות האלו סוף סוף נתנו לאנשים מבט על כל הדגם, החל מהחלק העליון עם השראה ל AF1, כולל קופסת הבוהן המחוררת, ועד לרכיכות המתכת העדינות שבצדדיה. גם חולית הגומי הייחודית של נעלי הספורט הייתה ברורה לעין - אריגת תחרת ניילון פנימה והחוצה מהקצה כדי לחבר אותה לדפוסים העליונים ולאחיזת העיניים בדומה לסוליית הוופל של נייקי, ולא לתצורות ציר סיבוביות של רוב ה-AF1. ההערה של ז'אקמוס ליד הפוסט חשפה את אהבתו של המעצב לעבודתה של נייקי ואת הקשר האישי שלו לפרויקט כשהוא דיבר על ההתרגשות שלו לשתף את JF1 עם הקהל שלו. הוא גם כתב על ההשראה שעומדת מאחורי העיצוב, ותיאר את הנעל כ"היברידית של חיל האוויר המפורסם מאוד 1 וNIKE ACG TERRA", שלדבריו הייתה אחת מנעלי נייקי האהובות עליו בכל הזמנים. בעבודה הקודמת שלו עם המותג, ז'אקמוס דיבר בשבחו על קו ה- ACG - מגוון רחב של נעליים אשר הושקו בסוף שנות ה -80, אשר התמקדו בחיבור בין בני אדם לבין הפרא כדי ליצור הנעלה טרשית אשר ניתן ללבוש בסביבות חיצוניות שונות. סיסמת הקרן היא "Designed, tested, and made on Planet Earth". לשימוש מחוץ לבית.” עם הגילוי הזה, ברור לראות למה המעצב הפופולרי בחר בהומרה כחלק משיתוף הפעולה הראשון שלו עם נייקי - היא גם שייכת לקבוצת ACG. למעשה, התמונות באינסטגרם גם היו הגיוניות מנקודת המבט הזו כשכולן צולמו במקומות פראיים. העיצוב של JF1, אשר היה שם עכשיו לכולם לראות, גם שיקף את רצונו להביא את הפונקציונליות של קו ACG של נייקי לתוך שיתוף הפעולה באמצעות הסתמכותה על היכולות הטכניות יוצאות הדופן של נייקי.

© נייקי / ג'קמוס

מוגדר תאריך שחרור

באופן דומה לפוסטים המוקדמים יותר במדיה החברתית, החדשות האלו הציתו ספקולציות והתרגשות ברחבי עולם הנעלים. אתרים אחרים היו כעת מתמקדים בתאריך השחרור שנקבע בפוסט באינסטגרם של Jacquemus - 13 ביוני ב Jacquemus.com ו-21 ביוני בחנויות נבחרות של נייקי ברחבי העולם. התוכנה זמינה גם באפליקציית SNKRS באותו זמן. תאריך אחרון זה הוא כאשר נייקי הבא פורסם בדף Instagram שלה, הפעם עם שלוש תמונות שצולמו באותו נוף מרחיב כפי שניתן לראות בתמונות הקודמות. שניים מהם הציגו יותר דגמים של חליפות שחורות מתוחכמות על מנת להתאים למראה הנעל המיועד. כמו קודם, הם ישבו, ולפעמים עמדו, על כיסאות בסביבות האלו, כולם לבשו את ה JF1. התמונה השלישית הייתה של ערימת שלוש נעלי ספורט של J פורס 1, שתיים בצבע לבן ושחור במרכזן. ההערה הייתה שוב פשוטה ומעודנת - "@Nike x @Jacquemus J Force 1. עבור המודגש. עבור הבולט.”

© נייקי / ג'קמוס

תכונות מפוארות ופרטים משובחים

עם שחרורו, חיל האוויר של נייקי 1 x ז'אקמוס התברר כנעל סניקרס אלגנטית אשר שילבה את יכולות העיצוב של נייקי ואת המראה המתוחכם אך המינימליסטי שאיתו ז'אקמוס התפרסם. כאשר התראיינה למגזין ווג על שיתוף הפעולה הראשון של הצמד, נייקי הביעה את הערצתה ל"חושניות" ול"רגש" של סגנונו של סימון פורט ז'אקמוס. תכונות אלה הוחדרו באופן ברור ל-JF1 בצורה של פרטים עדינים כמו החורשה המתכתית, אגלט העור, המיתוג הכפול העדין על הפאנל העקב, הלשון והאנולה, והטקסט ההופכי של ז'קמוס ושל נייקי המשיך הלאה. אתר Jacquemus, שתיאר את ה-JF1 כ"נעלי ספורט יוניסקס J Force 1", הדגיש את התכונות האלו, כמו גם את "דוברה JF1 ממוחזר", "AF1 Vamp Performation" ואת "הבנייה הנשזרת ביד". בינתיים, אתר האינטרנט של נייקי תיאר את הנעל כ"תחכום ושנינות משעשעת", ותיאר את המעצב כ"סוריאליסט מודרני". הוא גם התמקד ב"נגיעות המותרות" של הנעל ובעובדה שהלוגואים המאופקים "ירטבו נכון כשאתם מרימים את הרגל", לפני ששוב הוא הדגיש את השרוכים הייחודיים שבהם הסוליה והעליונה מתחברות - "על ידי אריגה ידנית של AF-1 ששונה לחלק העליון של הסוליה, נוצרה נעל שמאפשרת לכם להתבלט בכל מקום שתלכו."

© נייקי / ג'קמוס
© נייקי / ג'קמוס

צללית מקורית של AF1

שיתוף הפעולה בין חברת Air Force 1 בין חברת נייקי לבין חברת ג'קמוס כלל את המראה הקלאסי של הדגם AF1 עם הלהבה והתחכום של אחד ממעצבי האופנה המפורסמים ביותר בצרפת, במטרה לייצר מודל מקורי לחלוטין. ביצירת J Force 1, ז'אקמוס חרג מן הרגיל כדי להציג את הצללית שלו באופן ייחודי, וכך ליצור מקום לעצמו ולמותג שלו בסיפור של נעל הספורט האייקונית הזו.

Read more

ב-SPORTSHOWROOM נעשה שימוש בקובצי cookie. מידע על המדיניות שלנו בנושא קובצי cookie.

המשך

עליך לבחור את מיקום המדינה שלך

אירופה

אמריקה

אסיה-פסיפיק

אפריקה

המזרח התיכון